Wynik wyszukiwania - "hotel" - Wiadomości

EKG 2024: dostawy do miast mogą być zeroemisyjne, ale potrzebne są konsultacje z interesariuszami

Rośnie rynek dostaw kurierskich w miastach. Dostarczanie towarów do odbiorców końcowych może być zeroemisyjne i nie zatruwać powietrza, ale promujące to zmiany w prawie wymagają konsultacji z firmami transportowymi - zgodzili się uczestnicy panelu „Zeroemisyjna logistyka miejska - przyszłość rynku dostaw w miastach”. Wydarzenie to miało miejsce podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
09.05.2024

Nowe kierunki w polskiej energetyce. Podsumowanie 39. Konferencji EuroPOWER & 9. OZE POWER

18-19 kwietnia 2024 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 39. Konferencja Energetycznaj EuroPOWER & 9. OZE POWER. Jest to najważniejsze spotkanie branży energetycznej, podczas którego kluczowi jej przedstawiciele analizują najbardziej aktualne wyzwania, problemy i szanse sektora energetycznego w Polsce. 39. edycja wydarzenia zgromadziła 700 uczestników, którzy wysłuchali wystąpień i debat z udziałem liderów polskiej energetyki.
25.04.2024

Nowe punkty ładowania aut elektrycznych na mapie Polski

Firma Eway, polski operator i producent stacji ładowania samochodów elektrycznych, zainstalowała już 60 punktów ładowania. Większość z nich jest już dostępna dla kierowców, część czeka na ostatnie odbiory techniczne. Stacje ładowania Eway, z których można korzystać bez jakichkolwiek aplikacji, dostępne są m.in. w hotelach, na osiedlach mieszkaniowych, w inwestycjach biznesowych, w gminach i miastach, w takich miejscowościach jak Warszawa, Szczecin, Świnoujście, Poznań, Bobowa. Kamionki, Wrocław czy Kołobrzeg.
23.04.2024

Morze Kaspijskie wysycha, jego poziom jest bliski historycznego minimum

Poziom wody w Morzu Kaspijskim od kilku lat systematycznie spada i jest bliski historycznego minimum; są miejsca, w których linia brzegowa przesunęła się o trzy kilometry - poinformował niezależny portal turkmen.news.
24.03.2024

eSOV na prąd i amoniak za 20 mln funtów z Innovate UK. Rynek potrzebuje 300 SOV

Brytyjska agencja innowacji Innovate UK przyznała 20 milionów funtów na budowę dużych statków serwisowych (SOV), które będą mogły działać przy zerowej emisji. Agencja i beneficjent twierdzą, że to pierwsza tego typu jednostka. W Polsce wciąż zastanawiamy się czy w ogóle budować SOV. Brytyjczycy zapowiadają serię zeroemisyjnych eSOV.
17.03.2024

Nowa era dialogu i innowacji na 39. Konferencji EuroPOWER & 9. OZE POWER 

18 i 19 kwietnia 2024 r. w hotelu The Westin Warsaw odbędzie się 39. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & OZE POWER. Nowa odsłona kongresu stworzy platformę dialogu będącą centrum konsultacji społecznych przedstawicieli nowego rządu ze wszystkimi kluczowymi reprezentantami branży.
13.03.2024

Sowińska: resort klimatu zaproponuje, by do kaucji za butelki i puszki nie był doliczany VAT

Do kaucji za butelki i puszki ma nie być doliczany VAT, a kaucja za butelki szklane wielorazowego użytku ma wzrosnąć do 1 zł – to część rozwiązań, jakie ma zaproponować resort klimatu w noweli ustawy w tej sprawie, o których poinformowała wiceminister Anita Sowińska.
07.03.2024

Negocjatorzy PE i Rady osiągnęli porozumienie ws. ograniczenia ilości odpadów plastikowych z opakowań w UE

Negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i Belgii reprezentującej Radę UE osiągnęli porozumienie w sprawie wprowadzenia zakazu pakowania w folię owoców i warzyw w supermarketach, małych opakowań keczupu w restauracjach czy minibutelek szamponu w hotelach.
06.03.2024

64 tony śmieci porzucone w terenach zielonych

Choć w kalendarzu wciąż zima, to pogoda w tym roku zaskakuje i przynosi bardzo wiosenną aurę. Wykorzystują to pracownicy służb miejskich i już teraz przystępują do sprzątania terenów miejskich. ZZM przygotowuje do wiosny miejskie parki, place zabaw i skwery. Niestety pracownicy często znajdują odpady, które są porzucane, zamiast trafić do odpowiednich koszy czy punktów zbiórek. Takie sytuacje często zdarzały się np. na ul. Szarych Szeregów, która częściowo biegnie przez las.
05.03.2024

Vestas szuka statków CTV na polską farmę wiatrową. Będzie przetarg

Firma Vestas, która jest odpowiedzialna za dostawę, montaż i serwis turbin wiatrowych na polską farmę wiatrową Baltic Power rozpocznie lada moment poszukiwania statków do transportu załóg na miejsce pracy na morzu.
29.02.2024

Eway i MC2 Innovations nawiązują współpracę w celu rozwoju stacji ładowania samochodów elektrycznych dla Europy

Eway, producent i operator stacji ładowania samochodów elektrycznych ogłasza partnerstwo z MC2 Innovations, renomowanym dostawcą usług doradczych, koncepcyjnych, cyberbezpieczeństwa i informatycznych, również w zakresie sztucznej inteligencji. W ramach współpracy firmy będą rozwijać obecne i nowe funkcjonalności w stacjach ładowania Eway.
27.02.2024

Strefy Czystego Transportu w polskich miastach to zmiana obliczona na lata

Kraków to pierwsze polskie miasto, które podjęło próbę utworzenia Strefy Czystego Transportu (SCT) sięgającej jego granic administracyjnych. Tamtejszy Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił jednak przepisy przyjęte przez Radę Miasta, uzasadniając to m.in. nieprecyzyjnym określeniem granic strefy, zbyt dużymi kosztami dla kierowców i zbyt dużą uciążliwością dla osób przyjezdnych.
19.02.2024

Polska i Dania przechodzą od słów do czynów w przyspieszaniu transformacji energetycznej

Wybór Polski jako celu pierwszej zagranicznej podróży JW Króla Fryderyka X od objęcia w połowie stycznia tronu Danii nie był przypadkowy - jak podkreślał duński monarcha, oba kraje łączą nie tylko wspólne wartości, ale także interesy gospodarcze, zwłaszcza w obszarze tzw. zielonej transformacji. Podczas wizyty podpisano wiele listów intencyjnych dotyczących ambitnych inwestycji w zrównoważone rolnictwo, produkcję biogazu, elektrownie morskie czy dekarbonizację warszawskiego metra.
06.02.2024

Ekologia i luksus – czy mogą iść w parze? Odpowiadają architekci

Przez lata luksus kojarzony był ze zbytkiem i beztroską. Przykładów na to wciąż nie brakuje – wystarczy wspomnieć hipokryzję liderów latających na pojedyncze spotkania, a nawet konferencje ekologiczne prywatnymi odrzutowcami. Proces zmian myślenia zaszedł już jednak tak daleko, że na obecnym etapie wydaje się nie do odwrócenia. Presja środowiskowa, także w segmencie dóbr luksusowych, powoduje, że brak szacunku do środowiska naturalnego jest i już pozostanie passé.
01.02.2024

Eway i Grodno S.A. łączą siły na rzecz elektromobilności

Eway, producent i operator stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz Grodno S.A., czołowy dostawca kompleksowych rozwiązań prądowych, podpisały umowę o współpracy. Na jej mocy Grodno S.A. staje się oficjalnym dystrybutorem stacji ładowania Eway w Polsce.
29.01.2024

Polski Kongres Klimatyczny 2024

Tegoroczny Polski Kongres Klimatyczny odbędzie dniach 19-20 marca 2024 r., w Warszawie. Sesje tematyczne, spotkania, panele, wystąpienia i match-making biznesowy, jak również wydarzenia towarzyszące będą odbywały się na warszawskim Powiślu, w trzech budynkach jednocześnie, tj. w Centrum Nauki Kopernik, Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego i hotelu Barcelo.
16.01.2024

Partia Zieloni zaprezentowała program na wybory samorządowe

Koniec z betonowaniem miast, walka z "patodeweloperką" i smogiem oraz stawianie na transport publiczny, inwestycje w zieleń i mieszkalnictwo społeczne znalazły się wśród głównych postulatów Partii Zieloni na nadchodzące wybory samorządowe.
13.01.2024

150 stacji ładowania od polskiego producenta w europejskiej sieci Powerdot

Ekoenergetyka dostarczyła 150 ładowarek dla sieci Powerdot. Jako producent infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy, firma kontynuuje ekspansję na rynku operatorów punktów ładowania (CPO) w całej Europie.
14.12.2023

W świątecznej atmosferze o offshorze i wodorze

Pomorska Platforma Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej zorganizowała 1 grudnia świąteczne spotkanie dla wszystkich swoich sygnatariuszy. Zostało ono podzielone na dwie części. Część prezentacyjna miała miejsce w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, natomiast świąteczny networking przeniósł się do hotelu Almond.
04.12.2023

Sustainability w hotelarstwie to absolutna konieczność – Leonardo Hotels prekursorem odpowiedzialnych działań

Unijna dyrektywa o ESG nakłada na przedsiębiorstwa obowiązek raportowania. ESG to nowy standard: jest nastawione na prezentowanie realnych i mierzalnych działań, kładzie nacisk na odpowiedzialność i zaangażowanie. Liderzy branży hotelarskiej również przykładają ogromną wagę do praktyk odpowiedzialnych społecznie, skupiając się na zasadzie DEI (Diversity, Equity & Inclusion): Leonardo Hotels jest prekursorem na tej płaszczyźnie w branży hotelarskiej – mówi Magdalena Młynarczyk, Director of Sales & Marketing Leonardo Hotels Poland
04.12.2023

Damen wprowadza w pełni elektryczny statek SOV z możliwością ładowania na morzu

Damen Shipyards Group zaprezentował w pełni elektryczny statek Service Operations Vessel (SOV) wyposażony w możliwość ładowania na morzu, wykorzystujący energię elektryczną dostarczaną bezpośrednio z morskich farm wiatrowych.
30.11.2023

W Grodźcu przy poszukiwaniach źródeł geotermalnych natrafiono na złoża metanu

Na złoża metanu natrafiono podczas wiercenia otworu w poszukiwaniu źródeł geotermalnych w Grodźcu koło Bielska-Białej. Wójt Jasienicy Janusz Pierzyna powiedział PAP, że jeśli metanu będzie dużo, może uda się go wykorzystać w przyszłości w systemie kogeneracji.
28.11.2023

Polacy chcą budownictwa przyjaznego dla środowiska

Większość Polaków uważa, że współczesne budownictwo powinno wykorzystywać drewno certyfikowane. Potwierdza to aż 76% respondentów badania* zrealizowanego na zlecenie Forest Stewardship Council® – organizacji, która wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Dla ponad połowy ankietowanych drewno to także przyszłość budownictwa, a branża powinna szukać sposobów na zastąpienie betonu i stali materiałami odnawialnymi. Badanie potwierdza stałą potrzebę wdrażania zmian w budownictwie z korzyścią dla ludzi, klimatu i plan
24.11.2023

38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER: biogazownie to konieczność

Drugi dzień 38. Konferencji Energetycznej EuroPOWER & 8. OZE POWER przyniósł m.in. dyskusję na temat konieczności inwestowania w biogazownie. Eksperci zgodnie oceniają, że transformacji energetycznej w Polsce nie da się przeprowadzić bez dynamicznego rozwoju sektora produkcji i przetwarzania biogazu.
16.11.2023

Przyszłość polskiego sektora energii. Relacja z 38. EuroPOWER & 8. OZE POWER

8-9 listopada 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER. 540 uczestników wzięło udział w wydarzeniu, podczas którego przedstawiciele rządu, politycy i decydenci oraz zarządy kluczowych dla rynku podmiotów, dyskutowali o wyzwaniach i perspektywach polskiego sektora energii.
14.11.2023

Świąteczne spotkanie Pomorskiej Platformy Offshore

Już 1.12 odbędzie się świąteczne spotkanie Pomorskiej Platformy Offshore, "Spotkanie sygnatariuszy Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku. Offshore i wodór w synergii dla rozwoju zielonej energetyki". Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
06.11.2023

Polski przemysł zasługuje na mądrą politykę przemysłową w rozwoju offshore

Polski przemysł ma ogromny potencjał do tego, aby być istotnym graczem w globalnym łańcuchu dostaw dla morskiej energetyki wiatrowej. Jednak bez solidnej, strategicznej polityki przemysłowej skupionej na OZE, w tym w szczególności na sektorze offshore wind istnieje ryzyko, że pozostaniemy w tyle. Zegar tyka, a natychmiastowe działanie jest niezwykle istotne. Dlatego Polska pilnie potrzebuje polityki przemysłowej nakierowanej na wsparcie łańcucha dostaw morskiej energetyki wiatrowej.
30.10.2023

Szkoła podstawowa w Rudzie Śląskiej otworzyła ekopracownię pod chmurką

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Janusza Korczaka otworzyła w czwartek "Ogródek korczakowski", czyli ekopracownię pod chmurką. Budowa ekopracowni to zwycięski projekt w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
26.10.2023

Jaka przyszłość czeka polski sektor energii? Dyskusja ekspertów podczas 38. EuroPOWER & 8. OZE POWER

Już 8-9 listopada 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się 38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER. Przedstawiciele zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, administracji rządowej, politycy, eksperci, przedstawiciele świata nauki oraz członkowie izb gospodarczych i stowarzyszeń branżowych po raz drugi w tym roku spotkają się, aby tym razem przeanalizować priorytety i wyzwania sektora energetycznego w Polsce po jesiennych wyborach.
26.10.2023

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg zatrzymana przez policję w czasie demonstracji w Londynie

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg została we wtorek zatrzymana przez policję w Londynie w czasie protestu przeciw konferencji firm z sektora naftowo-gazowego, która odbywa się w jednym z hoteli w tym mieście - podał Reuters, powołując się na świadków.
17.10.2023

Ekotrendy w turystyce morskiej szansą dla Pomorza, Kaszub i Żuław

Rozwój zrównoważony trafił na pokłady statków pasażerskich. Cruise operatorzy nie pozostają w tyle za innymi branżami i stawiają na turystykę przyjazną dla środowiska na morzy i w portach. Nowe produkty turystyczne odpowiadają zrównoważonej gospodarce. Armatorzy włączają się w działania na rzecz ochrony środowiska, co jest pozytywnie odbierane przez większość pasażerów. Nowe statki przystosowane są do zasilania z lądu.
13.10.2023

Co dalej z wiatrakami na morzu - branża ma już apetyt na III fazę

Morze Bałtyckie w najbliższych latach stanie się jednym z głównych centrów wytwarzania energii elektrycznej w Unii Europejskiej. Właśnie zakończono wydawanie pozwoleń dla projektów tzw. II fazy, a polski Bałtyk nadal ma potencjał na lokalizację kolejnych projektów. To z kolei szansa dla producentów i dostawców na rozwój lokalnego łańcucha dostaw, z perspektywą rozszerzenia usług także na inne rynki.
12.10.2023

Katowicki Spodek i centrum kongresowe będą zasilane zieloną energią

Katowicka hala widowiskowo-sportowa Spodek i sąsiadujące z nią Międzynarodowe Centrum Kongresowe będą zasilane energią pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł. W piątek zarządzająca obiektami spółka PTWP Event Center zawarła umowę w tej sprawie z firmą Respect Energy, dostarczającą zieloną energię.
06.10.2023

Wiercenia w Grodźcu na Śląsku. Szukają źródeł geotermalnych

Wiercenia w poszukiwaniu źródeł geotermalnych ruszyły w piątek w Grodźcu koło Bielska-Białej. Wójt Jasienicy Janusz Pierzyna powiedział PAP, że za kilka tygodni będzie już wiadomo, czy jest tam woda i jaką ma temperaturę. Z badań wynika, że może ona sięgać nawet 95 stopni C.
30.09.2023

Gdynia: Międzynarodowa Konferencja Offshore Wind Logistics & Supplies już 20-21 września

Już w przyszłym tygodniu po raz dwunasty Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW) zgromadzi przedstawicieli przemysłu offshore wind z całej Europy w Gdyni – sercu bałtyckiej gospodarki morskiej. Konferencja Offshore Wind – Logistics & Supplies stała się nieodłącznym punktem w kalendarzu wydarzeń związanych z rozwojem sektora MEW w naszym regionie.
12.09.2023

12 edycja Międzynarodowej Konferencji Offshore Wind Logistics & Supplies

Po raz dwunasty Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej organizuje w Gdyni – jednym z centrów bałtyckiej gospodarki morskiej, wielkie spotkanie przemysłu offshore wind z całej Europy.
08.09.2023

Pierwszy krok należy do Ciebie – jak w prostych krokach możesz wesprzeć bioróżnorodność w Polsce

Podstawą funkcjonowania życia na Ziemi jest zachowanie różnorodności biologicznej, czyli zróżnicowania gatunków we wszystkich ekosystemach. Musimy mieć świadomość, że jej spadek, obserwowany w ostatnich latach, może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie przyszłych pokoleń. Co zatem możemy zrobić, żeby chronić bioróżnorodność?
04.09.2023

Obiekty starej elektrociepłowni w Siechnicach zostaną zrewitalizowane

Dobiega końca budowa nowej elektrociepłowni Czechnica-2 w Siechnicach, realizowana przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja, należący do PGE Energia Ciepła. Obiekty starej ciepłowni mają zostać zrewitalizowane na potrzeby mieszkańców.
26.08.2023

Budimex Mobility uruchomił 31 nowych stacji ładownia aut elektrycznych

Rzeszów, Nowy Sącz, Zakopane, Siedlce i Lublin to tylko wybrane lokalizacje, w których można już korzystać z oddanych właśnie przez Budimex Mobility stacji ładownia pojazdów elektrycznych. Znaczna część z 31 nowych punktów powstała z myślą o podróżowaniu – znajdują się bowiem w popularnych turystycznie miejscowościach, takich jak: Zakopane, Lądek-Zdrój, Jarosław, Krynica, czy Polanica-Zdrój.
21.08.2023

Pożary lasów na świecie [20.08; ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY]

W prowincji Kolumbia Brytyjska w Kanadzie, ale także w Grecji na hiszpańskiej Teneryfie płoną lasy, pożary rozprzestrzeniają się na zamieszkane osiedla. Wszędzie trwają ewakuacje dotyczące łącznie dziesiątek tysięcy osób. O najważniejszych wydarzeniach związanych z pożarami lasów, wywołanymi rekordowo wysokimi temperaturami i niskimi opadami, informujemy w aktualizowanym artykule.
20.08.2023

Mateusz Berger został prezesem spółki Polskie Elektrownie Jądrowe

Mateusz Berger z dniem 15 sierpnia br. został powołany na stanowisko prezesa spółki Polskie Elektrownie Jądrowe - wynika z informacji podanych przez spółkę.
16.08.2023

1,5 miliona pszczół w Lafarge i zarządzanie bioróżnorodnością na terenie zakładów

W sierpniu obchodzony był Wielki Dzień Pszczół - owadów które odgrywają wyjątkową rolę w ekosystemie i wpływają na dobrostan człowieka. Lafarge w Polsce wdrożył w swoich zakładach kruszywowych i cementowych oparty na naukowej metodologii system zarządzania różnorodnością biologiczną, który przyczynia się do lepszej ochrony roślin, zwierząt i siedlisk, ale również sprzyja wzrostowi liczby pszczół.
16.08.2023

Ekologiczny hotel, czyli jaki?

Intensyfikacja szeroko rozumianych proekologicznych działań w branży budowlanej daje się zauważyć już od dawna. Troska o środowisko naturalne sukcesywnie wkracza na kolejne sektory rynku, stopniowo przeradzając się w nowy trend, którego praktyczne realizacje możemy już od jakiegoś czasu zaobserwować także w branży hotelarskiej. Czy inwestowanie w ekologię może zatem stać się sposobem na uzyskanie konkurencyjnej przewagi na rynku?
16.08.2023

Wsparcie dla pszczół gniazdujących w ziemi w Cementowni Cemex w Chełmie

Cemex Polska podejmuje liczne inicjatywy wspierające zachowanie bioróżnorodności. Wśród prowadzonych przez firmę projektów związanych z ochroną środowiska, szczególne miejsce zajmuje ochrona owadów zapylających. W tym roku należąca do firmy Cementownia Chełm wzbogaciła się o nową infrastrukturę dla pszczół.
13.08.2023

ESG w Galerii Przymorze

Coraz więcej Polaków świadomie wybiera firmy, które prezentują etyczne i odpowiedzialne podejście do biznesu. Przykładem miejsca, dla którego ESG – czyli Environmental, Social, Governance – stanowi niezwykle istotny element strategii biznesowej, jest Galeria Przymorze w Gdańsku. Zarządca centrum, firma Apsys Polska, podejmuje działania oparte na zasadach ESG, które pozytywnie wpływają na zarówno na środowisko naturalne, jak i lokalną społeczność.
04.08.2023

Na Dolnym Śląsku o zmianach energetycznych

Zmiany energetyczne to wyrażenie odmieniane przez wszystkie przypadki. Z ekspertami z UE spotkanie zorganizował Wałbrzyski Klaster Energii i Wodoru Wklaster. Spotkanie w ramach programu START odbyło się w hotelu Piotr w Boguszowie Gorcach. Celem warsztatu było opracowanie "Teorii Zmiany" dla części podregionu Wałbrzych oraz usprawnienie związku istniejącej listy projektów z celami rozwoju. Wklaster jest partnerem Gryfickiego Klastra Energii.
02.08.2023

Uniwersytet w Białymstoku przetestuje specjalną folię ograniczającą kolizje ptaków ze szklanymi powierzchniami

Około 300 m2 ścian budynków w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku zostało zabezpieczonych specjalną folią. UwB liczy, że pozwoli ona ograniczyć liczbę kolizji ptaków ze szklanymi powierzchniami. To pionierskie – ze względu na swoją skalę - działanie było możliwe dzięki współpracy największej podlaskiej uczelni z partnerami: Fundacją Szklane Pułapki, austriacką organizacją BirdShades oraz deweloperem mieszkaniowym Unidevelopment SA.
01.08.2023

Ostrzeżenie przed możliwymi nieprzewidzianymi skutkami rozporządzenia dotyczącego F-gazów. Producent wzywa do zachowania ostrożności

Niektóre propozycje zawarte w propozycji rewizji rozporządzenia niosą za sobą zagrożenia dla dalszego stosowania niskoemisyjnych hydrofluoroolefin (HFO) w pompach ciepła, klimatyzatorach i innych powszechnie używanych zastosowaniach w europejskich domach i przedsiębiorstwach, wskazuje producent tych substancji firma Honeywell.
19.07.2023

Hiszpańskie media: susza wywołuje napięcia między rolnikami a hotelarzami

Narastające w Hiszpanii niedobory wody i fale upałów powyżej 40 stopni C prowadzą w tym kraju do coraz większych napięć pomiędzy rolnikami a przedsiębiorcami sektora turystycznego, informują media.
10.07.2023

Ponant przedstawia wyjątkowy projekt statku wycieczkowego z żaglami

Francuska firma Ponant przedstawiła dwie koncepcje projektowe jachtu nowej generacji, którego celem jest ograniczenie emisji CO2 i ewolucja żeglugi w kierunku neutralności klimatycznej. Przedsiębiorstwo podało, że prowadzi rozmowy z wybranymi stoczniami. Oczekuje, że statek, który połączy w sobie sześć innowacyjnych technologii dekarbonizacji, będzie gotowy do 2030 roku.
06.07.2023

PSEW 2023: to jest przełomowy rok dla polskiej branży energetyki wiatrowej

Potencjał energetyki lądowej, konsekwencje zmienności cen na rynku energii, możliwości produkcji zielonego wodoru z morskich farm wiatrowych - to zagadnienia, które omawiali uczestnicy konferencji PSEW 2023. W trzydniowym spotkaniu zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej w Hotelu Narvil Conference & Spa - Serock wzięli udział przedstawiciele rządu, biznesu oraz osoby związane polską branżą energetyczną.
27.06.2023

Synergia branży. Konferencja PSEW w Serocku

Niemal 2 tys. uczestników, 3 dni merytorycznych paneli, prezentacji, dyskusji i kuluarowych rozmów. Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej to niezwykłe wydarzenie, które od 19 lat przyciąga przedstawicieli firm i instytucji związanych zarówno z energetyką wiatrową lądową, jak i morską. Jako partner medialny mieliśmy przyjemność przeprowadzić wiele wywiadów z kluczowymi graczami w branży. To jest spotkanie, na którym trzeba być – podkreślali nasi rozmówcy.
26.06.2023

Bezpieczeństwo energetyczne Polski: dziś i jutro

Bezpieczeństwo energetyczne Polski jest tematem, który od początku istnienia Forum Wizja Rozwoju zajmuje szczególne miejsce wśród bloków tematycznych. Nie inaczej było w tym roku, gdzie o kwestiach zagrożeń i wzywań, z jakimi w tym sektorze musi mierzyć się polski rząd i biznes oraz perspektywach, jakie czekają nas w następnych latach dyskutowali czołowi eksperci z branży.
20.06.2023

Nagrody gospodarcze Forum Wizja Rozwoju

Pierwszy dzień tegorocznego Forum Wizja Rozwoju zakończyła gala, podczas której wręczone zostały Nagrody Gospodarcze. To honorowe wyróżnienia, którymi organizatorzy Forum promują przedsiębiorstwa za znaczące osiągnięcia gospodarcze, wpływające na rozwój narodowej gospodarki. Gościem specjalnym wydarzenia był szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
20.06.2023

VI Forum Wizja Rozwoju startuje 19 czerwca w Gdyni

19 i 20 czerwca br. w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych, w którym udział weźmie 200 ekspertów, przedstawicieli świata biznesu i władz państwowych. Uczestnicy Forum w zaplanowanych 50 panelach dyskusyjnych poruszą kwestie z obszaru energetyki, e-gospodarki, innowacji, inwestycji oraz zdrowia czy obecności seniorów na rynku pracy. Wzorem poprzednich edycji patronat honorowy nad VI Forum objął premier RP Mateusz Morawiecki, który w tym roku otworzy obrady i weźmie udzia
16.06.2023

10. Międzynarodowy Kongres Morski 27-28 czerwca 2023

W programie tegorocznego Kongresu będą poruszane bardzo ważkie tematy dla tej gałęzi gospodarki: m.in. kwestie rozwoju projektów infrastrukturalnych związanych z dostępem do portów morskich, od strony morza i lądu. Nie zabraknie dyskusji o przemyśle stoczniowym, offshore, śródlądowych drogach wodnych, połączeniach drogowych i kolejowych stanowiących integralną część europejskich korytarzy transportowych.
12.06.2023

Luksusowa "Wyspa bogaczy" zaatakowana przez aktywistów klimatycznych [WIDEO]

Aktywiści klimatyczni grupy "Ostatniego Pokolenia" zaatakowali luksusowy hotel na niemieckiej wyspie Sylt, nazywanej często "wyspą bogaczy". Spryskali pomarańczową farbą hotelowy bar. "Oznaczamy miejsca i symbole nadmiernej konsumpcji", wyjaśnił aktywista Hendrik Frey w czwartek w komunikacie prasowym.
09.06.2023

Realny wymiar CSR - w Gdyni porozmawiają o nim eksperci

Korzyści dla firm z angażowania się w CSR - to temat jednego z 49 paneli dyskusyjnych, jakie będą miały miejsce podczas gdyńskiego Forum Wizja Rozwoju. Jak realizowany jest CSR, jakie są korzyści społeczne z niego płynące i co zyskują firmy, które wykazują się odpowiedzialnością społeczną?
09.06.2023

Kongres Polskie Porty 2030 – to już dziś!

Już dziś rozpoczyna się Kongres Polskie Porty 2030. W hotelu Radisson Blu w Sopocie spotkają się przedstawiciele najważniejszych instytucji w branży morskiej w Polsce – portów, terminali przeładunkowych, firm logistycznych. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się ponad 500 gości, co przerosło wszelkie oczekiwania. Aby być na bieżąco z tym, co dzieje się podczas Kongresu – zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych!
01.06.2023

Kongres Polskie Porty 2030 już w czerwcu – zaproszenie i patronat Ministerstwa Infrastruktury

W dniach 1-2 czerwiec w hotelu Radisson Blu w Sopocie odbędzie się pierwsza ogólnopolska konferencja w całości skoncentrowana na sektorze portów morskich – Kongres Polskie Porty 2030. Ponad 300 uczestników, ponad 50 ekspertów, 10 paneli tematycznych, prezentacje, wykłady, obecność przedstawicieli najważniejszych firm i instytucji. Spotkajmy się i dyskutujmy o przyszłości oraz kierunkach rozwoju polskich portów. REJESTRACJA ONLINE
31.05.2023

Enefit wprowadza na polski rynek ładowarki do samochodów elektrycznych i będzie rozwijał publiczną sieć ładowania

Enefit, spółka należąca do estońskiej, państwowej grupy Eesti Energia, jednego z największych producentów energii w krajach bałtyckich, zaoferuje swoim klientom biznesowym w Polsce zarówno zakup, jak i wynajem nowoczesnych ładowarek do e-samochodów. Firma będzie też rozwijać publiczną sieć ładowania dostępną dla rosnącej floty samochodów elektrycznych w Polsce, których liczba przekroczyła już 67 tys. pojazdów .
25.05.2023

Jacek Bartosiak prelegentem podczas Kongresu Polskie Porty 2030 w Sopocie

Pierwszego dnia trwania Kongresu Polskie Porty 2030, 1 czerwca, swój wykład wygłosi dr Jacek Bartosiak, założyciel i właściciel portalu Strategy&Future, zajmującego się zagadnieniami geopolitycznymi i geostrategicznymi.
24.05.2023

Kongres Polskie Porty 2030 – PAP głównym patronem medialnym

Polska Agencja Prasowa została głównym patronem medialnym Kongresu Polskie Porty 2030.
11.05.2023

Aktywiści klimatyczni oblali farbami budynki hotelu Ritz, fundacji Louisa Vuittona oraz ministerstwa sprawiedliwości

Aktywiści klimatyczni z organizacji Extinction Rebellion oraz Derniere Renovation oblali w poniedziałek farbami położone w stolicy Francji Paryżu budynki hotelu Ritz, fundacji Louisa Vuittona oraz ministerstwa sprawiedliwości w proteście „przeciwko bogatym i w solidarności z robotnikami na 1 maja”.
04.05.2023

Bydgoszcz. Rozpoczął się sezon rejsów statków zasilanych energią słoneczną

Sezon kursowania statków Słonecznik i Słonecznik II, zasilanych energią słoneczną, rozpoczął się na Brdzie w Bydgoszczy. W czasie rejsów pasażerowie mogą obejrzeć miasto i jego ciekawe zakątki z perspektywy rzeki, a także doświadczyć śluzowania.
30.04.2023

Rosną inwestycje w start-upy pozytywnego wpływu. Ich celem jest przeciwdziałanie globalnym problemom, zwłaszcza w obszarze klimatu

Start-upy coraz mocniej się angażują w rozwiązywanie palących problemów w skali globalnej. Jednym z najważniejszych obszarów jest środowisko i klimat. Na całym świecie skala inwestycji w tzw. start-upy pozytywnego wpływu szybko rośnie. Przybywa także programów, które mają tym młodym spółkom pomóc w rozwoju i wdrożeniu na rynek ich rozwiązań. Jednym z nich jest konkurs Huawei Startup Challenge. Podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Huawei zaprezentował innowacyjne rozwiązania niektórych laureatów konkursu, m
27.04.2023

Inwestycja w duchu eco-thinking - najciekawsze rozwiązania

Troska o środowisko w budownictwie wykracza już poza fotowoltaikę i segregację odpadów, a wprowadzane rozwiązania nie ograniczają się wyłącznie do budynków mieszkalnych i biurowców. Branżą, w której wysoki poziom komfortu, elegancji i innowacyjność powinny iść w parze ze zrównoważonym rozwojem, jest hotelarstwo.
24.04.2023

Bezpieczna i czysta energia dla Polski. 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER

13-14 kwietnia 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER. Prawie pół tysiąca uczestników wysłuchało merytorycznych debat i wystąpień liderów sektora, którzy poruszyli najbardziej aktualne tematy związane z polską energetyką.
20.04.2023

W Rzeszowie uruchomiono pierwszy w Polsce Bank Pszczeli

Pierwszy w Polsce Bank Pszczeli oficjalnie rozpoczął w środę działalność w Rzeszowie. Jest nadzieją dla poszkodowanych pszczelarzy. Na ratunek przygotowano 70 pszczelich rodzin.
13.04.2023

Jaka będzie przyszłość ekologicznych podróży pasażerskich? Grupa Meyer prezentuje innowacyjny projekt

Podczas targów rejsowych w Fort Lauderdale na Florydzie brytyjski koncern Meyer zaprezentował koncepcję futurystycznego wycieczkowca, jaki mógłby przemierzać oceny za kilka dekad. Firma wykorzystała tu doświadczenie z budowy dwóch najnowocześniejszych technologicznie jednostek pasażerskich, jakie wyszły z jej stoczni.
09.04.2023

Operacje sektora offshore o krok bliżej do zeroemisyjności

Zephyrus Marine podpisuje MoU, aby zbudować "statek-matkę" do ładowania jednostek z napędem elektrycznym.
06.04.2023

Transformacja energetyczna i przyszłość energetyki w Polsce. 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER

37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER odbędzie się już 13-14 kwietnia 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel. Najważniejsze wydarzenie skierowane do sektora energetycznego po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, administracji rządowej, ekspertów, przedstawicieli świata nauki oraz członków izb gospodarczych i stowarzyszeń branżowych.
06.04.2023

Ciepło odpadowe to największe na świecie niewykorzystane źródło energii

Centra danych, supermarkety, stacje metra, fabryki, oczyszczalnie ścieków, budynki – wszystkie te obiekty wytwarzają duże ilości ciepła, które po prostu się marnuje. Tymczasem w samej tylko Warszawie ciepło odpadowe można by użyć do ogrzania 380 tys. domów. Odzysk ciepła to działanie, które nie może być pomijane w obecnym kryzysie energetycznym – czytamy w raporcie „Największe na świecie niewykorzystane źródło energii: Ciepło odpadowe”, przygotowanym przez ekspertów z Danfoss.
27.03.2023

Witkowski: farmy wiatrowe na Bałtyku to szansa dla naszej energetycznej niezależności

Rozpoczęcie przez Polskę budowy morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim to szansa dla naszej energetycznej niezależności - mówił w czwartek w Darłowie wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski podczas konferencji dot. bezpieczeństwa Polski na Bałtyku.
23.03.2023

Forum Operatorów Farm Wiatrowych 2023

Polskie realia funkcjonowania operatorów farm wiatrowych są bardzo zmienne, przez co nieustannie dostarczają nowych wątków i tematów do dyskusji. Nie zabrakło ich tym samym podczas tegorocznego Forum Operatorów Farm Wiatrowych, które PSEW zorganizował po raz kolejny w Sopocie.
21.03.2023

Bałtycki offshore i "rybne hotele"

OX2 będzie współpracować ze stacją badawczą na północy Wysp Alandzkich w celu opracowania i przetestowania metod mających na celu zwiększenie bioróżnorodności w związku z projektami morskiej energetyki wiatrowej, które OX2 rozwija wokół Wysp Alandzkich.
17.03.2023

Trzęsienia ziemi mogą się zdarzyć także w Polsce

Ryzyko sejsmiczne istnieje zawsze, w Polsce jest bardzo małe, choć nie jest zerowe - uważa prof. Zbigniew Zembaty, dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej. Jak przypomina, o skutkach trzęsienia ziemi w Krakowie pisał m.in. Jan Długosz.
13.03.2023

Rusza wiercenie w poszukiwaniu złóż geotermalnych w Grodźcu

Za pół roku będzie wiadomo, czy w Grodźcu koło Bielska-Białej są źródła geotermalne. Prace przy odwiercie w ich poszukiwaniu wkrótce się rozpoczną - poinformował PAP wójt gm. Jasienica Janusz Pierzyna. Jak dodał, podpisał już umowę z firmą, która wykona odwiert.
13.03.2023

Projekt wodorowego statku autorstwa firmy Aurelia uzyskał aprobatę RINA

Aurelia Green Ship Concept Design w ostatnim kwartale 2022 roku zaprezentowała nowy projekt statku całkowicie zasilanego wodorem, który stanowi wyzwanie dla przyszłości branży ekologicznego projektowania. Certyfikat AiP (Approval in Principle) został wydany przez RINA na podstawie nowo opublikowanych zasad klasyfikatora dla statków napędzanych wodorem oraz przewodnika dotyczącego zatwierdzania co do zasady nowych technologii.
24.02.2023

Knut Ørbeck-Nilssen, CEO Maritime DNV: Dekarbonizacja wymaga partnerstwa

Postęp w dekarbonizacji jest godny uznania, ale należy go przyspieszyć. Armatorzy muszą współpracować z innymi branżami i zainteresowanymi stronami, jeśli oczekujemy osiągnięcia bardziej ambitnych celów dekarbonizacji – podkreśla Knut Ørbeck-Nilssen, CEO Maritime, DNV w rozmowie z Sidsel Norvik, dyrektorką Nor-Shipping.
20.02.2023

Statek do obsługi morskich farm wiatrowych od Damen z nagrodą OSJ Awards 2023

Czasopismo Offshore Support Journal ogłosiło 8 lutego zwycięzców nagród podczas dorocznej konferencji OSJ i pokazu nagród w Londynie. Wśród zwycięzców znalazł się projekt statku Elevation Series, opracowany przez firmy Damen i Windcat.
14.02.2023

Już wkrótce obowiązkowe stacje ładowania przy budynkach niemieszkalnych

Od 1 stycznia 2025 roku każdy budynek niemieszkalny, niebędący własnością małego lub średniego przedsiębiorstwa, posiadający więcej niż 20 stanowisk postojowych będzie musiał posiadać minimum jeden punkt ładowania oraz niezbędną infrastrukturę na co najmniej 1 na 5 stanowisk postojowych.
06.02.2023

Firmy złożyły dodatkowe propozycje na odwiert geotermalny w Grodźcu; oferują niższe ceny

Dodatkowe propozycje złożyli dwaj dotychczasowi oferenci startujący w przetargu, w którym gmina Jasienica koło Bielska-Białej, chce wyłonić wykonawcę odwiertu geotermalnego w Grodźcu. Zaproponowano niższe ceny – dowiedziała się PAP w jasienickim urzędzie gminy.
02.02.2023

Estoński Enefit zwiększył w 2022 r. sprzedaż energii elektrycznej w Polsce o 135 proc.

Enefit, spółka należąca do estońskiej, państwowej grupy Eesti Energia, jednego z największych producentów energii w krajach bałtyckich, zakończył 2022 rok z rekordowymi wynikami sprzedaży energii elektrycznej w Polsce. W ubiegłym roku firma zakontraktowała 2,9 TWh energii elektrycznej, co oznacza wzrost o 135 proc., oraz 0,5 TWh gazu. Enefit dynamicznie rozwija się na polskim rynku, otwierając m.in. biuro sprzedaży w Katowicach dla klientów z południa kraju, a także planuje wdrożenie nowych usług, w tym publicznej sieci ładowarek
01.02.2023

Szczyt branży motoryzacyjnej w listopadzie. Znamy datę!

Organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych XVIII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2023 roku w warszawskim hotelu Sound Garden. Organizatorzy liczą na to, iż podobnie jak ostatnio, najważniejsze doroczne spotkanie branży odbędzie się stacjonarnie, obiecując jednocześnie, iż dostępna będzie forma online.
26.01.2023

Vattenfall i NH Hotel Group rozbudują infrastrukturę ładowania dla EV

Vattenfall InCharge i NH Hotel Group współpracują w celu utworzenia i obsługi publicznych stacji szybkiego ładowania w prawie 50 hotelowych lokalizacjach w całych Niemczech. Instalacje będą gotowe pod koniec 2024 roku.
23.01.2023

Jasienica rozpoczyna odwierty w poszukiwaniu złóż geotermalnych

Jasienica rozpoczęła poszukiwanie złóż geotermalnych. Gmina sąsiadująca z Bielskiem-Białą ogłosiła przetarg na wykonanie odwiertu w miejscowości Grodziec – podał samorząd. Termin składania ofert upływa 11 stycznia, a prace mają zostać wykonane do 2024 r.
02.01.2023

EKOinnowatorzy wyłonieni po raz czwarty!

8 grudnia 2022 r. w Forest Hotel w Krakowie odbyła się Gala Finałowa podsumowująca 4. edycję konkursu EKOinnowatorzy – ogólnopolskiego wydarzenia kierowanego do studentów i doktorantów wyróżniających się w działalności naukowej i organizacyjnej o charakterze proekologicznym. W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział przedstawiciele 17 uczelni wyższych, spośród których Jury konkursowe wyłoniło laureatów w trzech kategoriach głównych oraz pięciu kategoriach specjalnych. Tytuł EKOinnowacyjnego Koła Naukowego trafił do Koła Naukowe
21.12.2022

Jak zabezpieczyć firmę w dobie kryzysu energetycznego?

Rosnące ceny paliw energetycznych i niestabilna sytuacja geopolityczna sprawia, że wielu przedsiębiorców poszukuje sprawdzonych sposobów na oszczędności energii i zabezpieczenie ciągłości dostaw. Jakie działania warto obecnie podjąć?
19.12.2022

Windcat Offshore i Damen Shipyards opracowują przyszłościowe statki do obsługi farm wiatrowych

W celu znacznego zmniejszenia emisji CO2 przez statki, firmy Windcat i CMB.TECH dostarczą do statkom serii Elevation tę samą technologię dwupaliwowego wodoru, która znajduje się na pokładzie Hydrocat, pierwszej na świecie jednostki morskiej CTV (Crew Transfer Vessel) zasilanej wodorem. Takie podejście wniesie również decydujący wkład w rozwój zasad i przepisów związanych z wykorzystaniem wodoru jako paliwa w średniej wielkości statkach.
30.11.2022

Autobusy napędzane wodorem i osiedla wodorowe w Szczecinie? Jest na to szansa!

Samorządy w Polsce coraz szerzej odkrywają potencjał wodoru – w niektórych miastach testowane są autobusy napędzane wodorem, inne gminy stawiają na zasilanie energią z wodoru osiedli mieszkaniowych czy nawet instytucji publicznych, takich jak gminne spółki czy placówki edukacyjne.
29.11.2022

Samorządy i przedsiębiorcy muszą przestać obawiać się wodoru. Pierwsza w Szczecinie konferencja na temat zagospodarowania tego pierwiastka

Czy wodór może być napędem naszego regionu? Samorządowcy, naukowcy i przedsiębiorcy wezmą udział w konferencji na temat surowca, którego potencjał jest eksplorowany w całej Europie.
08.11.2022

Polski offshore – szanse i zagrożenia teraz

Przedstawiciele wielu stron zaangażowanych w rozwój sektora morskich farm wiatrowych w Polsce spotkali się po raz kolejny. Tym razem w Gdyni, gdzie na konferencji Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej podsumowali najnowszy stan rozwoju i aktualne wyzwania rzucone branży.
01.11.2022

Szczeciński Posejdon na podium BREEAM w Polsce

Posejdon – nowoczesny obiekt mixed-use położony w samym centrum Szczecina, stanął właśnie na podium nowych polskich budynków posiadających ekologiczny certyfikat BREEAM, uzyskując świetne 91,4% punktów. Nowa szczecińska wizytówka może pochwalić się ogromną, żywą, zieloną ścianą obsadzoną 7 tysiącami roślin, ale także wzorowymi wynikami w zakresie użycia energii ze źródeł odnawialnych czy oszczędności surowców.
27.10.2022

Time to (Re)think! Za nami 12. PLGBC Green Building Summit

Podczas 12. edycji PLGBC Green Building Summit pod hasłem Time to (Re)think rozmawiano o najważniejszych kwestiach związanych z rolą budynków i przeciwdziałaniem zmianom klimatu, gospodarce o obiegu zamkniętym, znaczeniu bioróżnorodności oraz o zdrowiu i jakości życia. Wydarzenie odbyło się 6 i 7 października br. w zrównoważonej przestrzeni Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie. Organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
26.10.2022

BOŚ prezentuje panelistów konferencji „Idea-Biznes-Klimat”

Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa będzie gościem specjalnym zbliżającej się konferencji „Idea-Biznes-Klimat”, organizowanej przez Bank Ochrony Środowiska. Znane są już także nazwiska wszystkich pozostałych gości i ekspertów, którzy wezmą udział w wydarzeniu. Konferencja odbędzie się 27 października w Radisson Collection Hotel w Warszawie. Debaty i dyskusje będzie można śledzić również przez Internet.
24.10.2022

Transformacja energetyczna w nowych realiach gospodarczych – 36. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 6. OZE POWER

7-8 listopada 2022 r., w The Westin Warsaw Hotel oraz online, odbędzie się 36. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER i 6. edycja OZE POWER. Po raz drugi w tym roku liderzy branży energetycznej spotkają się, aby przedyskutować najbardziej aktualne trendy, szanse i wyzwania sektora energetycznego w Polsce.
17.10.2022

Przedsiębiorcy pozytywnie o zamrożeniu cen prądu dla MŚP

- Decyzję Rządu w kwestii zamrożenia cen energii oceniamy pozytywnie. Jest to wiadomość bardzo odczekiwana przede wszystkim przez sektor MŚP. Projekt wygląda dobrze, choć jak mocno pomoże on przedsiębiorcom, okaże się, dopiero gdy zimowe rachunki dotrą do ich firm. Mimo zamrożenia cen należy wciąż spodziewać się, że koszty prowadzenia działalności pod kątem energetycznym będą wyższe niż poprzedniej zimy. Niektóre firmy są na to gotowe, inne nie do końca. Nadal obawiamy się o piekarzy, gastronomię, hotelarstwo, małe sklepy, zawod
14.10.2022

Zielona energia mogła zasypać lukę węglową

Gdybyśmy od 2017 r. rozwijali energetykę wiatrową na lądzie, dziś mielibyśmy nadwyżkę węgla, zamiast borykać się z jego brakiem - informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".
13.10.2022

IKEA – zrównoważony biznes jutra

Podczas Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbędzie się 12-14 października w Sopocie, nie zabraknie dyskusji na temat globalnych wyzwań i zmieniających się w ich wyniku postaw konsumenckich. W panelu „Konsument przyszłości: nadmiar, umiar, wygoda?” weźmie udział m.in. Marina Dubakina - prezeska i dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju IKEA Retail w Polsce.
10.10.2022

Hiszpania. Po wakacjach wolontariusze zebrali z plaż ponad 7 ton śmieci

Przeprowadzona we wrześniu w 279 miejscach wybrzeża Hiszpanii akcja czyszczenia plaży pomogła pozbyć się z nich 7 ton śmieci - podała platforma organizacji ekologicznych Proyecto Libera, w ramach którego od kilku lat sprzątane są plaże tego kraju.
03.10.2022

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 2022 – dawna formuła, nowe problemy

Aż trudno uwierzyć, że od ostatniej edycji „szczytu branży motoryzacyjnej” zorganizowanej w formule bezpośredniego spotkania, miną wkrótce trzy lata. Obecne prognozy pozwalają myśleć, że tegoroczne wydarzenie będzie powrotem do tej formuły. Uczestnicy znów spotkają się w hotelu Sound Garden, by wziąć udział w sesjach tematycznych i debatach. Bogatsi o nowe doświadczenia i mierzący się z nowymi problemami.
30.09.2022

Elektromobilność jedyną drogą? Czas to przemyśleć

Zaniepokojeni sytuacją na świecie producenci samochodów, producenci części motoryzacyjnych, producenci paliw oraz stowarzyszenia branżowe wzywają do negocjacji trójstronnych w celu pełnego wdrożenia wyników ogólnego podejścia Rady, by umożliwić korzystanie z pojazdów z silnikiem spalania wewnętrznego z wykorzystaniem paliw neutralnych pod względem emisji CO2.
30.09.2022

Minister Czarnek: żadnego kryzysu na uczelniach nie będzie w związku podwyżkami cen prądu

Mogę zapewnić, że żadnego kryzysu na uczelniach nie będzie. Projekty ustaw, które za chwilę będą procedowane, obejmują szkoły, uczelnie i wszystkie placówki oświatowe związane ze szkolnictwem wyższym tak, żeby staryfikować ceny energii - powiedział w czwartek szef MEiN Przemysław Czarnek.
29.09.2022

Czy w Polsce zabraknie stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Prawie 9-krotnie – do ok. 42 tys. – może wzrosnąć liczba ogólnodostępnych punktów ładowania w Polsce w ciągu trzech lat. Warunkiem jest optymalizacja prawa oraz kontynuacja programów wsparcia finansowego. Bez wprowadzenia niezbędnych zmian przed ładowarkami mogą tworzyć się kolejki. W najnowszym wydaniu raportu „Polish EV Outlook” PSPA prezentuje dwa scenariusze rozbudowy infrastruktury ładowania w Polsce.
29.09.2022

Baltic Power zaprasza na Suppliers Day 2022: Meet the Buyer Conference

Baltic Power Suppliers Day 2022: Meet the Buyer to kolejne z serii wydarzeń dedykowanych firmom zainteresowanym współpracą w ramach łańcucha dostaw dla Baltic Power – wspólnego projektu budowy morskiej farmy wiatrowej PKN Orlen i Northland Power.
29.09.2022

Gospodarka, technologia, zielona energia wśród tematów EFNI 2022 w Sopocie

Przyszłość Polski, Europy i świata, wpływ wojny na współpracę międzynarodową, globalna gospodarka, metaverse. Te i wiele innych tematów omówią podczas inspirujących dyskusji uczestnicy i paneliści tegorocznej XI edycji Europejskiego Forum Nowych Idei.
26.09.2022

Gospodarka, technologia, zielona energia wśród tematów EFNI 2022 w Sopocie

Przyszłość Polski, Europy i świata, wpływ wojny na współpracę międzynarodową, globalna gospodarka, metaverse. Te i wiele innych tematów omówią podczas inspirujących dyskusji uczestnicy i paneliści tegorocznej XI edycji Europejskiego Forum Nowych Idei.
23.09.2022

Szkuner. "Offshore wypełni we Władysławowie lukę po rybakach" [ROZMOWA]

Rozmowa o przygotowaniach do budowy bazy serwisowej pod farmę Ocean Winds, perspektywach jakie stworzy offshore dla miasta, a także koniecznych inwestycjach dla rozwoju portu z Witoldem Wawrzonkoskim, prezesem spółki Szkuner, która zarządza portem we Władysławowie.
20.09.2022

Nowe oszczędności energii w Europie: Dania i Węgry zmniejszają ogrzewanie pomieszczeń zimą, Włochy skracają sezon grzewczy

Kolejne kraje Unii Europejskiej ogłosiły kampanie oszczędności energii. Dania i Węgry ograniczają ogrzewanie pomieszczeń zimą, a Włochy dodatkowo skracają sezon grzewczy. W wielu krajach wprowadzono zakazy oświetlania budynków nocą i podświetlania reklam.
18.09.2022

Elektromobilność zmieni motoryzacyjny rynek wtórny

Ogromne zmiany dla polskich firm - elektromobilność zmieni motoryzacyjny rynek wtórny.
13.09.2022

Modułowe, ekologiczne budownictwo wielorodzinne przyszłością dla samorządów i rynku mieszkaniowego

Szybka realizacja ekologicznego i dostępnego kosztowo budownictwa wielorodzinnego w Polsce staje się rzeczywistością. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wyłoniło wykonawcę projektu, który ma szansę stać się przełomem na rynku mieszkalnictwa i gotowym modelem do wykorzystania przez rodzime samorządy. Mowa o innowacyjnym, wielorodzinnym budynku zaprojektowanym w technologii modułowej 3D. Jego wykonawcą będzie spółka DMDmodular z podkrakowskiej Skawiny.
13.09.2022

Porty w Sztokholmie idą śladami Kopenhagi i Kilonii. Statki pasażerskie już 2023 będą zasilane energią elektryczną z lądu

Porty Sztokholmu włączają się politykę ochrony środowiska stolicy Szwecji. Zarząd portów skutecznie realizuje to co zapowiedział znacznie wcześniej. W krótkim czasie zbuduje dwa lądowe podłączenia do sieci energetycznej dla statków wycieczkowych. Już w najbliższym sezonie statki pasażerskie cumujące przy dwóch nabrzeżach w centrum miasta będą mogły wyłączyć agregaty prądotwórcze.
12.09.2022

EFNI: koniec ery silnika spalinowego?

Wyzwania związane z dekarbonizacją przemysłu i transformacją w kierunku mobilności zeroemisyjnej wychodzą poza sektor motoryzacji. Zapewnienie odpowiedniej ilościowo i jakościowej infrastruktury rodzi olbrzymie wyzwania dla producentów i dystrybutorów energii elektrycznej. W tej sytuacji niezbędna jest pomoc rządu w systemowej transformacji. Będą o tym rozmawiać uczestnicy Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.
07.09.2022

Kształcenie polskich kadr offshore. Co urzędnicy i szkoły branżowe robią w tym zakresie?

Szkolnictwo zawodowe nie otwiera się na rynek pracy i produkuje bezrobotnych, rynek pracy nie komunikuje się z przedsiębiorcami, kierunki kształcenia zawodowego nie odpowiadają aktualnym potrzebom rynku pracy – między innymi takie głosy wybrzmiewały jeszcze kilka lat temu od przedstawicieli Pracodawców Pomorza, Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza czy Lewiatana. Co dziś w tej sprawie robią urzędnicy, szczególnie w kontekście rozwoju polskiej morskiej energetyki wiatrowej, jak sprawę widzą szkoły, co podpowiada doradca zawodowy?
03.09.2022

MFW: Polski „Local Content” w całkowitej próżni prawnej

Kwestia local content w odniesieniu do Polskich Morskich Farm Wiatrowych stała się ostatnio przedmiotem wielu dyskusji i obaw w szeroko rozumianym środowisku gospodarki morskiej. W poniższej publikacji przybliżę ten problem od strony prawnej.
30.08.2022

Kąpiel góra 5 minut, 19 stopni Celsjusza w pracy i ciemne witryny w sklepach - tak Europa będzie oszczędzać energię

Poszczególne kraje Unii Europejskiej ogłosiły kampanie oszczędności energii. Niemcy, Francja i Hiszpania uchwalają prawa ograniczające ogrzewanie pomieszczeń zimą. Wprowadzono zakazy oświetlania budynków nocą, wzywa się obywateli do krótszych kąpieli. Finowie namawiają zaś ludzi do rezygnacji z sauny i ograniczenia czasu spędzonego z telefonem komórkowym.
29.08.2022

Zielona energia w służbie przedsiębiorczości

Już dzisiaj w Centrum Badawczo-Rozwojowym w Gaju Oławskim, rozpoczyna się trwająca dwa dni konferencja Zielona energia w służbie przedsiębiorczości organizowana przez Energetyczny Klaster Oławski EKO oraz Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii.
29.08.2022

"Historia sektora energii" – projekt Instytutu Polityki Energetycznej

Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza z Jasionki na Podkarpaciu realizuje projekt pod nazwą "Historia sektora energii", w ramach którego powstanie m.in. cykl artykułów i podcastów poświęconych rozwojowi przemysłu naftowego.
24.08.2022

Tarcza dla firm nad Odrą

Rząd szykuje program pomocowy dla nadodrzańskiego biznesu. Przedsiębiorcy, z którymi go konsultuje, proponują, aby warunkiem uzyskania wsparcia był spadek przychodów o co najmniej 50 proc. miesiąc do miesiąca - zapowiada w rozmowie z "DGP" wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.
22.08.2022

Skażenie Odry! - aktualizacja czwartek

Artykuł aktualizowany na bieżąco. Odśwież stronę. Najnowsze wiadomości pojawiają się na górze artykułu Badania wody oraz śniętych ryb w Odrze trwają zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Katastrofa ekologiczna stała się także przyczynkiem do kolejnych politycznych przepychanek. Prezentujemy najnowsze informacje dotyczące nieodrwacalnego skażenia Odry.
18.08.2022

Hotel Arłamów zapewnia, że realizuje wszystkie zalecenia WIOŚ

Nasza oczyszczalnia od początku była poddawana stałym, rutynowym kontrolom organów nadzorczych – poinformował w komunikacie Hotel Arłamów. Podmiot zapewnił też, że zobowiązał się do realizacji wszystkich zaleceń wydanych m.in. przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.
17.08.2022

Czy hotel Arłamów truje ściekami?

Badania potwierdziły, że parametry odprowadzania ścieków Hotelu Arłamów najprawdopodobniej nie odpowiadają tym, które są określone w pozwoleniu wodnoprawnym. Wyniki badań próbek z potoku będą znane w ciągu najbliższych kilku dni - informują Wody Polskie.
16.08.2022

Miasta chcą uwolnić centra od samochodów!

Zaparkowanie samochodu w centrum Warszawy, Wrocławia czy Krakowa to poważne wyzwanie. Statystyki przytaczane przez NaviParking wskazują, że zagęszczenie ruchu w centralnych dzielnicach nawet w 30 proc. jest spowodowane przez kierowców poszukujących miejsca parkingowego. To zaś oznacza nie tylko większe korki, ale też większy hałas, dodatkową emisję spalin i duży stres u kierowcy.
11.08.2022

GDDKiA: do końca roku jeszcze 34 stacje ładowania aut elektrycznych

Do końca tego roku mają zostać uruchomione 34 stacje ładowania samochodów elektrycznych w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) kat. I przy trasach szybkiego ruchu - poinformował PAP zespół prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
07.08.2022

Najgorętszy sierpień od dekad - pogłębi suszę w Polsce

Polska jest jednym z państw najbardziej zagrożonych kryzysem wodnym, który postępuje wraz ze zmianami klimatu. Obok wysokich temperatur problem niedoboru wody pogłębia też nieumiejętne zarządzanie intensywnymi opadami, które następują po okresach ubogich w deszcz. Szacuje się, że podczas 20-minutowego deszczu z dachu o powierzchni 120 mkw. można zebrać nawet 360 litrów wody, pod warunkiem wdrożenia odpowiednich rozwiązań, które pozwolą ją efektywnie gromadzić i dalej zagospodarować.
03.08.2022

Latający luksusowy hotel zasilany energią jądrową

Nowa koncepcja Sky Cruise bada możliwości futurystycznego "rejsowego" super samolotu z napędem jądrowym i miejscem dla 5000 pasażerów.
28.07.2022

Statek do obsługi morskiej farmy wiatrowej z krajowej stoczni. Tylko w USA i Chinach?

Stocznia St Johns Shipbuilding z Florydy rozpoczęła budowę statku do transportu załogi. To efekt gwarantowania interesów amerykańskiego przemysłu stoczniowego wynikającego z ustawy Jones Act. Statek będzie bowiem obsługiwał morską farmę wiatrową Vineyard Wind 1 na Atlantyku.
27.07.2022

Potężny hub energetyczny w Polsce: Westa Investments SA ogłasza wielomiliardowy projekt produkcji i przesyłu zielonego wodoru

Westa Investments poprzez swoją spółkę celową H2 Energy szykuje wielomiliardową inwestycję w zachodniej Polsce. Zakłada ona produkcję, magazynowanie a także dystrybucje zielonego wodoru z wykorzystaniem dedykowanego terminalu.
25.07.2022

Zbigniew Gryglas powołany do Rady Nadzorczej PGE

PGE poinformowała w środę, że do spółki wpłynęło oświadczenie Ministra Aktywów Państwowych o powołaniu Zbigniewa Gryglasa do Rady Nadzorczej PGE. Jak przypomniała spółka, Skarb Państwa reprezentowany przez ministra ma prawo powołać jednego członka Rady.
14.07.2022

II edycja projektu „Plaża PGE – Poznaj Moc Bałtyckiego Wiatru”

I edycja projektu „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” odbyła się w 2021 roku i zgromadziła ponad 11 tysięcy zarówno mieszkańców, jak i turystów spędzających wakacje nad polskim morzem. Pomysłodawca i organizator projektu – Fundacja PGE – kontynuuje projekt w tym roku, tym razem na plażach w Ustce, Łebie, Lubiatowie i Sasinie.
05.07.2022

Już od 4 lipca darmowe autostradowe przejazdy dla pojazdów zeroemisyjnych

EV Klub Polska, Autopay, Wallbox oraz Partnerzy kampanii Elektromobilni.pl uruchomią od 4 lipca drugą odsłonę „Autostrady do elektromobilności”. Jest to efekt odniesionego sukcesu pierwszej edycji, kiedy zelektryfikowani kierowcy wykonali blisko 4 tys. darmowych przejazdów o łącznej długości ponad 160 tys. kilometrów i przyczynili się do redukcji niemal 19 tys. kg dwutlenku węgla.
04.07.2022

Wielki wakacyjny test infrastruktury ładowania: jak szykuje się GreenWay?

Polska elektromobilność wjedzie w sezon wakacyjny z liczbą około 50 tysięcy zarejestrowanych w kraju samochodów elektrycznych. Według ekspertów GreenWay Polska, wzrost liczby aut z zieloną tablicą na polskich drogach i podróży wakacyjnych będą ważnym testem wydajności dla infrastruktury ładowania w kraju. Spółka przygotowała się budując nowe stacje i podnosząc moce w wielu lokalizacjach, a także wymieniając urządzenia, które nie działały zgodnie z oczekiwaniami.
03.07.2022

Ekologiczne wakacje

Zaczynają się wakacje. Czas wypoczynku, relaksu, a dla wielu osób też czas wyjazdów krajowych lub zagranicznych. W jaki sposób spędzić urlop, żeby jak najmniej zaszkodzić środowisku? Jak podróżować, gdzie się zatrzymać, jakie kupić pamiątki? Dowiecie się tego z naszego artykułu.
30.06.2022

RWE i Chantiers de l'Atlantique rozmawiają z polskimi firmami o łańcuchu dostaw offshore

RWE, deweloper pracujący nad projektem farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II, po raz czwarty spotkał się z przedstawicielami polskich firm, które chcą być częścią łańcucha dostaw. Tym razem rozmowy dotyczyły morskiej stacji transformatorowej i odbyły się z udziałem generalnego wykonawcy – francuskiej stoczni Chantiers de l'Atlantique.
27.06.2022

F.E.W. Baltic II: 23 czerwca RWE zaprasza do dialogu polskich dostawców zainteresowanych udziałem w budowie farmy wiatrowej na Bałtyku

RWE kontynuuje dialog z polskimi podwykonawcami zainteresowanymi udziałem w budowie farmy wiatrowej na Bałtyku. Drugi etap rozmów będzie dotyczyć morskiej stacji transformatorowej. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele dostawcy sprzętu, firmy Chantiers de l'Atlantique.
21.06.2022

Cała branża w jednym miejscu. Po konferencji PSEW w Serocku [WIDEO]

Blisko 1500 uczestników, trzy dni paneli, wystąpień, dyskusji i rozmów w kuluarach. Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej to wydarzenie, na którym trzeba być – powtarzali przedstawiciele firm i instytucji związanych zarówno z lądową, jak i morską energetyką wiatrową. Jako partner medialny przeprowadziliśmy dla Państwa kilkanaście rozmów z najważniejszymi graczami w branży.
19.06.2022

Rozpoczął się Transport Week w Gdyni

Międzynarodowe grono specjalistów z branży logistycznej i transportowej znów spotkało się w Gdyni. Po pandemicznej przerwie do tradycyjnej, stacjonarnej formuły powrócił Transport Week! We wtorek, 14 czerwca rozpoczęła się dwudniowa konferencja. To okazja do poruszenia tematów związanych m.in. z kondycją transportu morskiego, rozwojem lokalnych portów czy zbliżającymi się zmianami na rynkach energetycznych i w branży paliw.
15.06.2022

F.E.W. Baltic II: RWE rozmawia z polskimi dostawcami o zamówieniach dla morskiej stacji transformatorowej

RWE kontynuuje dialog z polskimi podwykonawcami zainteresowanymi udziałem w budowie farmy wiatrowej na Bałtyku. Drugi etap rozmów będzie dotyczyć morskiej stacji transformatorowej. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele dostawcy sprzętu, firmy Chantiers de l'Atlantique.
10.06.2022

EKOGMINA 2022 - V Forum Praktyków

EKOGMINA to konferencja z pięcioletnią tradycją. Od 2018 roku jest skuteczną platformą wymiany doświadczeń w obszarze metod i dobrych praktyk stosowanych w projektach wodno-kanalizacyjnych. Ze stworzonej przestrzeni debaty korzystają przedstawiciele samorządów małych i średnich gmin, przedsiębiorstw komunalnych i przedstawiciele biznesu. To wyjątkowe miejsce rozmowy o nowoczesnych rozwiązaniach, skutecznych działaniach i możliwościach.
10.06.2022

Przełom w ładowaniu aut elektrycznych w Polsce: Power Dot postawi 1250 stacji o dużej mocy, dostępnych dla każdego

Paneuropejski operator Power Dot, korzystający m.in. z finansowania największego francuskiego funduszu infrastrukturalnego, jest w trakcie budowy 650 stacji o mocy powyżej 100 kW. Oznacza to 10-krotne zwiększenie obecnej infrastruktury szybkiego ładowania w Polsce. Do końca 2025 roku ma powstać w naszym kraju w sumie 1250 obiektów z logo Power Dot. Będą otwarte dla wszystkich użytkowników bez obowiązku rejestracji.
07.06.2022

Kierunek: Energetyka 3D

Już 22 czerwca 2022 r. w Warszawie podczas 6. Konferencji „Inteligentna Energetyka” eksperci branży energetycznej spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy Polska ma szansę na pełną dekarbonizację do 2050 r. dzięki digitalizacji i dekarbonizacji energetyki? Bazę do dyskusji stanowić będą merytoryczne i technologiczne wystąpienia Partnerów wydarzenia.
03.06.2022

Port serwisowy i wojenny w Ustce? Urzędnicy i samorządowcy o rozbudowie

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal ZielonaGospodarka.pl, port w Ustce ma szansę stać się czwartym w Polsce portem rozbudowanym nawet o 45 hektarów, a w Krajowym Planie Odbudowy (KPO) miałby być ujęty jego rozwój w kierunku funkcji portu serwisowego dla morskich farm wiatrowych, ale również portu wojennego. To wszystko ze względu na optymalną lokalizację nadmorskiego położenia i bliskość m.in. amerykańskiej bazy rakietowej w Redzikowie i poligonu Wicko.
01.06.2022

Jasienica rozpoczyna poszukiwania złóż geotermalnych

Jasienica rozpoczyna poszukiwania złóż geotermalnych. W poniedziałek wójt Janusz Pierzyna podpisał umowę z firmą, która będzie pełniła funkcję inżyniera kontraktu przy wykonaniu odwiertu w Grodźcu. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na jego wykonanie.
24.05.2022

Local content w F.E.W. Baltic II. RWE Renewables spotkało się z dostawcami [WIDEO]

W czwartek 19 maja w hotelu Scandic odbyło się spotkanie pod nazwą „RWE Suppliers Day”. RWE, deweloper odpowiedzialny za budowę farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II wraz z głównymi kontraktorami – GE i Pile Elbud – zaprosił do dyskusji firmy, które potencjalnie mogą włączyć się w pracę nad projektem.
21.05.2022

Zielona energia z Bałtyku wzmocni polską gospodarkę

Już 20 czerwca rusza jubileuszowa edycja Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Podczas największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce poruszane będą najważniejsze zagadnienia dotyczące gospodarki, transportu i ekologii. Jednym z tegorocznych tematów ma być zielony potencjał Bałtyku.
20.05.2022

Jesienią ruszą pierwsze nabory na fundusze unijne z perspektywy na lata 2021–2027. Finansowane będą m.in. inwestycje związane z nowoczesnymi i zielonymi technologiami oraz cyfryzacją

– Programy wciąż są negocjowane przez polski rząd z Komisją Europejską i późną jesienią powinniśmy móc uruchamiać pierwsze konkursy – zapowiada Mikołaj Różycki, zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W nowej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska otrzyma z Unii Europejskiej łącznie ok. 770 mld zł, a firmy znów będą mogły korzystać z całego wachlarza instrumentów wsparcia w ramach programów krajowych i 16 programów regionalnych.
17.05.2022

Jasienica krok bliżej odwiertu w poszukiwaniu źródeł termalnych

Władze Jasienicy wyłoniły firmę, która będzie pełniła funkcję inżyniera kontraktu przy wykonaniu odwiertu w Grodźcu. Samorząd szuka tam źródeł geotermalnych – dowiedziała się w PAP w samorządzie. Umowa ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu.
06.05.2022

Nowy sezon na Brdzie rozpoczęły statki zasilane energią słoneczną

W Bydgoszczy na Brdzie rozpoczął się nowy sezon kursowania statków "Słonecznik" i "Słonecznik II", zasilanych energią słoneczną. W czasie rejsów można podziwiać wiele obiektów i malowniczych zakątków miasta z innej perspektywy - od strony rzeki.
01.05.2022

Finansowanie transformacji energetycznej w Polsce w obecnej sytuacji geopolitycznej

„Musimy uniezależnić się od rosyjskiej ropy naftowej, węgla i gazu. […] Im szybciej przejdziemy na odnawialne źródła energii i wodór w połączeniu z większą efektywnością energetyczną, tym szybciej staniemy się naprawdę niezależni i będziemy panować nad systemem energetycznym” – powiedziała na początku marca przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen. Konflikt w Ukrainie i sankcje wobec Rosji zmusiły Komisję Europejską do rewizji dotychczasowej strategii transformacji energetycznej.
31.03.2022

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.